بوتاکس پیشانی چیست ؟

بوتاکس پیشانی یکی از روش های مشهور برای درمان چین و چروک صورت و اخم می باشد. این روش درمانی معایبی دارد که شاید برای همه شناخته نباشد. بوتاکس یکی از روش های شناخته شده برای درمان چین و چروک در ناحیه مختلف صورت مانند پیشانی، گونه ها، دور چشم و دیگر ناحیه ها است. بوتاکس از طریق تزریق بوتاکس وارد بدن می شود و در ناحیه مورد نظر باعث فلج کردن عضلات انقباضی می شود. بوتاکس سم آماده شده باکتری کلستریدیوم بوتولونیوم است.

بعد از تزریق بوتاکس در ناحیه پیشانی این ماده جذب عضلات مورد نظر می شود و به مرور زمان از آزاد شدن ماده ای که باعث انقباض عضلات می شود جلوگیری می کند و دیگر چین و چروکی شما را آزار نمی دهد و تا مدت زمان خاصی می توانید از داشتن صورتی صاف و زیبا لذت ببرید. کارایی این دارو برای افرادی که دارای چین و چروک سطحی تری هستند بیشتر است و اثر بخشی زیادی دارد. اما در استفاده از این دارو باید دقت کنید و برای تزریق بوتاکس باید به پزشک متخصص در کلینیک زیبایی بهترین کلینیک تزریق بوتاکس در تهران مراجعه کنید و از تزریق بوتاکس با قیمت مناسب برخوردار شوید.

موارد کاربرد بوتاکس :

عمل بوتاکس پیشانی بوتاکس لب و غیره جزو روش های غیرتهاجمی بوده و از طریق آن ماهیچه های صورت شل می شود. بر خلاف عمل لیفت، بوتاکس به صورت سرپایی و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. این عمل سریع انجام می شود و بیمار 10 تا 15 دقیقه تحت عمل قرار می گیرد. نیازی به دوران نقاهت نداشته و بعد از عمل می توان به راحتی به کار های روزمره پرداخت. نتیجه بوتاکس بعد از چند ماه از بین می رود و در صورت پشیمانی از نتیجه آن باید مدتی صبر کنید تا آثار آن محو شود.

نتیجه عمل بوتاکس پیشانی و سایر ناحیه های صورت موقتی هستند اما برای کسب نتیجه بهتر و دائمی باید از سایر روش های زیبایی استفاده کرد. برخلاف لیفتینگ، عمل بوتاکس نمی تواند افتادگی های پوست را برطرف کند و نباید برای این کار استفاده شود. بعضی از کلینیک های نامعتبر با وعده های دروغ خود این روش درمانی را باید از بین بردن افتادگی صورت به افراد پیشنهاد کرد و سلامت آن ها را به خطر می اندازد.

تفاوت بوتاکس پیشانی با عمل لیفت : 

عمل لیفت و تزریق بوتاکس از چند جهت با هم تفاوت دارند که مهم ترین آن میزان تهاجمی بودن آن ها است. میزان ماندگاری بوتاکس لیفت با هم فرق داشته و نتیجه عمل لیفت بیشتر باقی می ماند. انتخاب این دو روش بستگی به اهداف بیمار دارد اما بهتر است برای انتخاب روش صحیح به پزشک مراجعه کرده و از او کمک بخواهیم.

موارد کاربرد لیفت صورت : 

لیفت صورت جز روش های جراحی زیبایی تهاجمی است که پزشک با کشیدن پوست صورت پوست های اضافی آن را حذف و چین و چروک یا افتادگی آن را از بین می برد. لیفت صورت در مقایسه با تزریق ژل و بوتاکس نتیجه بهتری دارد و ماندگاری ان بیشتر از آن ها است. طوری که 10 سال ماندگاری دارد اما بهتر است از روش های دائمی تا مشخص شدن تصمیم نهایی استفاده نکرد زیرا که در صورت پشیمانی امکان اصلاح و بازگرداندن صورت به حالت اولیه وجود ندارد.

با عمل لیفت می توان چین و چروک های عمیق پوست را کاملا از بین برد و امکان اصلاح چنین خطوط عمیقی از طریق تزریق بوتاکس پیشانی، بوتاکس لب میسر نیست. عمل لیفت تحت بیهوشی انجام شده و ریسک بالایی دارد. لیفت صورت جزو عمل های تهاجمی محسوب می شود و نیاز به دوره نقاهت بیشتری دارد و در مواقع 3 هفته طول می کشد.

چه عواملی ماندگاری بوتاکس پیشانی را افزایش می دهد ؟ 

عوامل زیادی هستند که میزان ماندگاری اثر تزریق بوتاکس به پیشانی را افزایش می دهد. میزان ماندگاری بوتاکس بین 6 تا 12 ماه است که این میزان قابل افزایش است طوری که باید به خوبی از آن مراقبت کرد تا عوامل خارجی بر روی آن تاثر نگذارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *