میکروبلیدینگ لب

میکروبلیدینگ لب چیست؟

از این روش برای مشخص کردن لب و پرتر و برجسته‌تر نشان دادن آن و حتی رنگ‌آمیزی لب استفاده می‌شود. اگر لب‌های باریک یا رنگ‌پریده‌ای دارید می‌توانید از این روش برای افزایش جلوه و زیبایی لب‌ها استفاده کنید. یا اگر لب‌ها بر اثر حوادث یا به مرور فرم اصلی و زیبای خود را از دست داده‌اند، می‌توانید با این روش، آن را اصلاح کنید. حتی این روش می تواند لب ها را مانند روش های حجم دهنده لب، برجسته نشان دهد.

تکنیک‌های پیشرفته در میکروبلیدینگ لب شامل رنگ‌آمیزی کامل لب یا ترکیب کردن رنگ روی لب‌ها است. میکروبیلیدنگ لب یک روش نیمه دائمی است و به دلیل اینکه رنگ دانه ها به غشای میانی تزریق می شود به ترمیم نیاز دارد.

میکروبلیدینگ لب ترکیبی از خط لب و رنگ آمیزی کل لب می باشد، یعنی تمام لب رنگ آمیزی خواهد شد پس رنگی را انتخاب نکنید که پس از مدتی از انتخاب آن پشیمان شوید، به خصوص که با افزایش سن، رنگ پوست به مرور تغییر می کند.

روش انجام میکروبیلیدنگ لب

میکروبلیدینگ لب مانند میکروبلیدینگ ابرو از قلمی استفاده می شود که بوسیله این قلم رنگدانه ها به قشای میانی پوست لب تزریق می شود و باعث رنگ گرفتن لب ها می شود، برخی افراد فقط اینکار را برای دور لب مثل خط لب انجام می دهند و برخی برای کل لب، همچنین بعد از مدتی نیاز به ترمیم دارد.

فردی که می خواهد میکروبلیدینگ لب انجام دهد باید رنگ دانه  مورد علاقه خود را انتخاب کند، ممکن است بعد مدتی از رنگ مورد نظر خسته شود، پس بهتر است از رنگ های طبیعی و نزدیک به لب استفاده شود زیرا استفاده از رنگ های تیره علاوه بر دلزدگی باعث می شود بعد از استفاده از رژلب رنگ ها به خوبی روی لب ننشیند و تغییر کند.

بعد از انتخاب رنگ دانه، متخصص برای کم کردن درد در زمان انجام میکروبلیدینگ بی حس کننده موضعی برای فرد استفاده می کند. به وسیله قلم از قسمتی از لب شروع به کار می کند. ابتدا دور لب را کامل می کند و سپس به قسمت های داخلی رنگ تزریق می شود.

دو نکته در لب ها برای انجام میکروبلیدینگ لب اهمیت زیادی دارد: یکی حساسیت و دیگری قرنیه سازی

حساسیت لب همان حسگر های عصبی هستند که در هنگام انجام کار با قلم بر روی لب حساس شده و باعث درد می شود، برای رفع این موضوع از پماد و کرم های مربوطه برای کم کردن درد استفاده می شود.

حال دومین مورد که قرنیه سازی لب است به این روش انجام می شود که باید میکروبلیدینگ لب در قسمت بالایی لب که حالت وی شکل دارد در امتداد وسط دو سوراخ بینی انجام شود و طرفین لب ها نیز در امتداد قرنیه چشم باشد.

مزایای میکروبلیدینگ لب

باعث خوش فرم نشان دادن لب ها می شود

نامتقارنی لب ها با این روش پوشیده می شود

لب های نازک و کوچک بزرگتر نشان داده می شود

لب های رنگ پریده و بی رنگ، خوشرنگ به چشم می آید

در بیشتر موارد نیاز به استفاده از رژلب نیست

صورت را شاداب و جذاب نشان می دهد.

معایب میکروبلیدینگ لب

در تکنیک میکروبلیدینگ رنگ لب ماندگاری کمتری دارد.

عمل میکروبلیدینگ به دلیل فشار دست و ایجاد نیروی فیزیکی باعث خستگی در ناحیه مچ شده ایجاد فشار در ابتدا و انتهای کار یکنواخت و یکسان نخواهد بود.

در این روش امکان تخریب بافت پوست به دلیل فشار فیزیکی دست و کشیدن تیغ بر روی پوست لب وجود دارد.

در میکروبلیدینگ لب امکان ایجاد خطوط خارج از حد مطلوب وجود دارد زیرا این روش با استفاده از نیروی فیزیکی فشار دست انجام می شود وامکان عدم کنترل دست هنگام کشیدن قلم میکروبلیدنگ ممکن می باشد.

امکان خونریزی بیشتری در این روش هست

فرد متقاضی پس از مدتی ممکن است از رنگی که انتخاب کرده پشیمان شود.

میکروبلیدینگ تا چه زمانی ماندگار است؟

ماندگاری این روش بین ۶ تا ۸ ماه است و این زمان نیز بستگی به عوامل مختلفی دارد که به صورت مختصر به آنها اشاره می کنیم:

هرچه رنگ طبیعی تر باشد به لب ها حالت بهتری می دهد اما رنگ های تیره تر ماندگارتر هستند.

هرچه میکروبلیدر ماهرتر باشد، از میزان نفوذ و مقدار رنگ دقیق اطلاعات کاملتری خواهد داشت و ماندگاری رنگ لب بیشتر می شود.

افرادی که لبشان زیاد پوسته پوسته می شود، در صورت استفاده از این روش به دلیل پوست ریزی بیش از حد میزان ماندگاری کمتر خواهد بود.

تب خال بر روی لب ها از ماندگاری میکروبلیدینگ لب می کاهد. برای رفع این موضوع قبل از انجام این کار با مشورت پزشک متخصص پوست و مو از قرص اسیکلوویر استفاده کنید

میکروبلیدینگ لب در زمان شیردهی، قاعدگی و حاملگی توصیه نمی شود زیرا به دلیل برخی تغییرات هورمونی ماندگاری کار کم خواهد شد.

مراقبت های قبل و بعد از میکروبلیدینگ لب

اولین و مهمترین کار انتخاب میکروبلیدرخوب و ماهر است. قبل از انجام این عمل به درستی تحقیق کنید.

باید لب ها را مرطوب نگه داشت

دلهره و ترس از سوزن و انجام کار را از خودتان دور کنید زیرا ممکن است در انجام کار تاثیر بگذارد و نتیجه آنچه می خواهید نباشد.

زمان بهبود تقریبا یک هفته می باشد

پس از انجام عمل سعی کنید لب ها را کمتر در معرض آب قرار دهید

در تمام طول روز از مرطوب کننده های مخصوص برای رطوبت دادن به لب هایتان استفاده کنید

کمتر در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرید

در این مدت از خوردن غذاهای تند و خیلی داغ بپرهیزید

برای شست و شوی لب ها از مواد شوینده پوست ملایم که باعث تحریک پوست نمی شوند استفاده کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *