میکروبلیدینگ ابرو

داشتن ابروهای پرپشت و خوش فرم تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارد و تغییر مدل ابرو به چهره افراد تنوع و تازگی می دهد. استفاده از مواد آرایشی از قبیل قلم ابرو، مداد ابرو، ریمل ابرو، ماژیک ابرو و… موقتی است و فرمی مصنوعی به ابروها می دهد. به جز این که استفاده از مواد آرایشی نامطمئن  به ابروها  و پوست ناحیه ابرو آسیب می زند.

برای براورده کردن نیاز افراد، روش‌های پزشکی متعددی وجود دارد که ایمن و ماندگار باشند. کاشت ابرو یکی از این روش‌هاست و مثل کاشت مو انجام می‌شود؛ اما همه افراد نمی‌توانند از این روش استفاده کنند. این موضوع دلایلی مانند مشکلات مالی، ترس از جراحی یا نداشتن بانک موی مناسب دارد. اما سایر روش‌های پزشکی با روش های مختلف در دسترس هستند.

یکی از این روش‌های زیبایی بدون جراحی میکروبلیدینگ است. این روش را می‌توان راه‌حلی نیمه دائمی برای پر کردن قسمت‌های خالی ابرو با استفاده از رنگ‌دانه‌های شبیه به رنگ موهای طبیعی ابرو برشمرد.

میکروبلیدینگ چیست ؟

میکروبلیدینگ ابرو یکی از روش‌های جدید پر کردن ابروهاست که ماندگاری نسبتا طولانی داشته و برای پر کردن قسمت‌های خالی ابرو یا اصلاح فرم ابروها استفاده می‌شود. این روش کمی تهاجمی است، در میکروبلیدینگ خراش‌های بسیار کوچکی بر روی پوست ایجاد می شود، این خراش‌ها با استفاده از رنگ‌دانه‌های همرنگ موهای طبیعی ابرو پر می شوند تا قسمت‌های خالی را به‌طور کامل پر کنند و ابرو پرتر و جذاب‌تر به نظر برسد. این روش در مقایسه با سایر روش‌های پر کردن ابرو مانند تاتو، هاشور و… طبیعی‌تر است و ماندگاری بیشتری هم دارد.

میکروبلیدینگ باید توسط یک فرد ماهر و متخصص انجام شود تا ابروها کاملا قرینه و یکدست باشند و مقدار مناسبی رنگ‌دانه وارد پوست شود و از همه مهمتر بهداشت به طور جدی رعایت شود. نکته دیگر این که این کار نیاز به ترمیم دارد و حدود ۴ تا ۶ هفته بعد از جلسه اول باید مجددا مراجعه کنید تا فرم ابروها طبیعی‌تر و زیباتر شود و ماندگاری آن نیز بالاتر برود. کلینیک زیبایی نابلکس در اصفهان برای مشاوره و ارائه بهترین روش پرکردن ابرو در کنار شماست. نتایج این روش حدود ۱ تا ۳ سال دوام دارد و بعد از هر ۱۲ تا ۱۵ ماه به ترمیم نیاز دارد. امکان پاک کردن میکروبلیدینگ ابرو بوسیله لیزر وجود دارد. این نکته را نیز بدانیم که میکروبلیدینگ باعث کم شدن رشد ابرو نخواهد شد چون سطح خراش ها عمیق نیست.

مراقبت های قبل از میکروبلیدینگ ابرو

1-یک ماه قبل از میکروبلیدینگ ابرو از روش‌های پاک‌سازی پوست مثل لایه‌برداری، میکرونیدلینگ، میکرودرم ابریژن و لیزر درمانی استفاده نکنید.

2-تا 48 ساعت قبل از انجام میکروبلیدینگ ابرو از مواد غذایی و داروهای حاوی ویتامین E استفاده نکنید.

3-یک تا دو هفته قبل از انجام میکروبلیدینگ اپیلاسیون یا لیزر موهای زائد انجام ندهید.

4-تزریق بوتاکس و ژل می‌تواند باعث اختلال در عملکرد رنگ‌دانه‌ها شود.

5-تا 48 ساعت قبل از عمل از مصرف الکل، کافئین ، نیاسین و ایبوپروفن خودداری نمایید.

6-در صورت آفتاب‌سوختگی پوست تا زمان بهبود کامل صبر کنید.

7-ممکن است در دوران قاعدگی درد میکروبلیدینگ کمی زیاد باشد پس بهتر است انجام این کار را به بعد از این دوران موکول نمایید.

مراقبت های زمان عمل میکروبلیدینگ ابرو

1-در روز عمل ابروها را کاملا تمیز کنید و از هیچ‌گونه مداد ابرو یا مواد آرایشی استفاده نکنید.

2-کمی از رنگ‌دانه‌ها را به خاطر اطمینان از عدم وجود حساسیت، روی پوست خود امتحان کنید.

3-به این نکته توجه کنید که باید تیغه تعویض و ضدعفونی شود تا از عفونت‌ها و بیماری‌ها جلوگیری شود.

مراحل انجام میکروبلیدینگ

قبل از هر چیز لازم است درباره محلی که قرار است میکروبلیدینگ ابرو را انجام دهید تحقیق کنید، نمونه کارهای مرکز مورد نظر را ببینید و قبل از انجام میکروبلیدینگ از افراد صاحب فن و متخصص مشاوره بگیرید.

1- مشاوره و طراحی ابروها

در اولین مرحله متخصص با بررسی آناتومی چهره فرد و اطلاع از انتظارات او بهترین فرم ابروها را برایش طراحی می کند. فرم نهایی ابروها بررسی و تایید می شود و به سراغ مرحله بعدی می رود.

2- تزریق بی‌حسی

روش از سوزن‌هایی برای ایجاد خراش روی پوست استفاده می‌شود و ممکن است متقاضی کمی احساس درد داشته باشد که از مقدار مناسبی ماده بی حسی در محل ابروها استفاده می شود.

3- ترسیم فرم ابرو

بعد از بی‌حس کردن پوست، فرم نهایی ابروها با استفاده از ابزارهای مخصوص بر روی صورت ترسم می‌شود و به تایید مجدد متقاضی می رسد.

4- افزودن رنگ‌دانه‌ها

در این مرحله با استفاده از دستگاه مخصوص که دارای ۱۰ تا ۱۲ سوزن بسیار ریز است سوراخ‌هایی در پوست ایجاد شده و رنگ‌دانه‌ها به داخل خراش ها تزریق می‌شود. عمق این سوراخ‌ها و خراش‌ها چندان زیاد نیست و رنگ‌دانه‌ها در سطح پوست تزریق خواهد شد. در پایان کار رنگ‌های اضافه روی ابروها پاک می‌شوند. این عمل در نهایت دو ساعت به طول خواهد انجامید. لازم است مشتری حدود ۴ تا ۶ هفته بعد برای تمدید نهایی مراجعه نماید.

مراقبت های بعد از میکروبلیدینگ ابرو

1-قرمزی و التهاب پوست تا چند روز بعد از عمل طبیعی است؛ به‌هیچ‌وجه آن را دست‌کاری نکنید.

2-خراش‌ها و زخم‌ها بعد از چند روز به‌طور کامل بهبود خواهد یافت. دستکاری زخم ها باعث ایجاد عفونت و باقی ماندن جای زخم‌ها خواهد شد.

3-برای ترمیم ابرو 4 تا 6 هفته بعد از عمل اول اقدام نمایید.

4-رنگ ابروها بلافاصله بعد از میکروبلیدینگ بسیار تیره است و از بهبود زخم‌ها روشن‌تر می‌شود و فرمی طبیعی خواهد یافت.

5-بعد از سه الی چهار روز امکان پوسته‌پوسته شدن یا احساس خارش وجود دارد. در صورت امکان این وضعیت را تحمل کنید. در صورت عدم تحمل پزشک در روز عمل با پزشک صحبت کنید

6-بعد از میکروبلیدینگ ابروها را بخار ندهید.

7-اگر دچار تحریکات پوستی و آلرژی شدید برای درمان آن با پزشک مشورت کنید.

8-بهتر است هفته اول بعد از میکروبلیدینگ از خیس کردن و شستن ابروها خودداری کنید.

9-تا یک هفته از انجام فعالیت‌های ورزشی که باعث تعریق می‌شود را خودداری نمایید.

10-در زمان شستن صورت دور و روی ابروهایتان را نشویید.

11-برای تمیز کردن ابروها از آب استریل استفاده نمایید.

12-تا زمان بهبود زخم‌ها در محیط‌ های آلوده و پر گرد و غبار تردد نکنید.

13-از نور مستقیم خورشید دوری کنید.

14-به مدت ده روز بعد از میکروبلیدینگ لیزر درمانی یا لایه‌برداری پوست خودداری کنید.

15-حداقل به مدت ده روز بعد ازمیکروبلیدینگ ابروها را آرایش نکنید.

تفاوت میکروبلیدینگ و کاشت ابرو

کاشت ابرو گران‌ قیمت است و افراد زیادی به سراغ آن نمی‌روند؛ اما در مقابل نتایج کار کاملا طبیعی است و عوارض میکروبلیدینگ را هم ندارد. درواقع موهای کاشته شده در این روش درست مانند موهای طبیعی ابرو رشد دارند و قابلیت فرم دهی ابرو نیز وجود دارد. علاوه بر این کاشت ابرو عملی تهاجمی است و فرد بعد از انجام آن نیاز به استراحت دارد. نتایج این روش کاملا دائمی است و موهای کاشته شده در برابر ریزش مقاوم هستند و تا آخر عمر باقی می مانند. در مقابل در روش میکروبلیدینگ هر چند وقت یک‌بار نیاز به تمدید رنگ‌دانه‌ها می باشد و نتایج آن در مقایسه با کاشت، طبیعی نیست؛ اما قیمت آن بسیار کمتر است و کل عمل نیز در زمان کوتاه‌ی انجام می‌گیرد.

تفاوت میکروبلیدینگ و سایه ابرو

سایه ابرو که به نام میکروشیدینگ هم شناخته می‌شود روشی است که در آن از رنگ‌دانه‌های سطحی فرم ابرو کامل‌تر می‌شود. این کار را می‌توان فرم دادن ابروها با نوعی مداد ابروی دائمی دانست. سوزن مورد استفاده در سایه ابرو دارای سری گرد و تیز است که نقطه‌هایی ریز بر روی ابرو ایجاد می‌کند؛ این نقطه‌ها با استفاده از رنگ‌دانه‌هایی شبیه به رنگ طبیعی ابروها پر می شود. در میکروبلیدینگ سوراخ‌هایی ریز و کنار هم ایجاد می‌شوند که کمی عمیق‌تر هستند و رنگ‌دانه‌های آن نیز ماندگاری بیشتری دارد.

در میان سایه ابرو و میکروبلیدینگ روش اول برای افرادی که پوست چربی دارند مناسب‌تر است و ماندگاری بیشتری خواهد داشت. تفاوت دیگر اینکه این روش خراش و زخم‌های کوچک‌تری ایجاد می‌کند و به همین دلیل کسانی که پوست حساس و آسیب‌پذیری دارند می‌توانند از سایه ابرو استفاده نمایند.

تفاوت میکروبلیدینگ و هاشور

تفاوت اصلی هاشور و میکروبلیدینگ در ابزار کار این دو روش است؛ در میکروبلیدینگ از تیغه‌ای با ۱۰ یا ۱۲ سوزن ریز استفاده می‌شود اما تیغه هاشور یک تیغه تکی است که خراش‌هایی یک تکه در پوست بوجود می آورد. بعد از ایجاد خراش‌ها حجم کافی از رنگ‌دانه‌های هماهنگ با رنگ ابروها در آن‌ها قرار داده می‌شود. به‌طورکلی می‌توان گفت که هاشور برای افرادی که به ابروهای پرپشت علاقه دارند مناسب است. همچنین کنترل تیغه در این روش آسان بوده و فرم دهی به ابروها سریع‌تر انجام می شود.

تفاوت میکروبلیدینگ و تاتو

تاتوی ابرو نیز از روش های پرپشت کردن ابروها یا فرم دهی ابروست که پرطرفدار هم بود؛ اما بعد از پیدایش روش‌هایی جدیدتر مانند میکروبلیدینگ که نتیجه طبیعی تری داشت چندان پرطرفدار نیست. در این روش به جای رنگ‌دانه از جوهر استفاده می‌شود و سوزن‌ها نیز در عمق بیشتری از پوست وارد خواهند شد. در مقایسه با میکروبلیدینگ ماندگاری تاتوی ابرو بسیار بیشتر است. نکته قابل توجه این است که نتایج تاتو چندان طبیعی نیست و در بعضی مواقع جوهر بعد از مدتی تغییر رنگ می‌دهد و گاهی به رنگ سبز یا آبی تبدیل می شود. در صورت تغییر مدل ابرو نیز این رنگ تا مدت ها به جای می ماند و برای پاک کردن رنگ تاتو نیاز به روش های دیگری است.

میکروبلیدینگ برای چه افرادی مناسب است ؟

1-بانوانی که ابروهایشان به هر دلیلی نازک شده است یا فرمی نامتقارن دارند می‌توانند از این روش استفاده کنند.

2-کسانی که به هر دلیلی نمی‌توانند به سراغ کاشت ابرو بروند.

3-افرادی که قبلا سایه ابرو داشته‌اند یا هاشور کرده‌اند می‌توانند نتایج آن را با استفاده از این روش اصلاح کنند.

انجام میکروبلیدینگ برای چه کسانی مناسب نیست؟

1-افراد با سابقه اگزما

2-افرادی که پوست کلوئیدساز دارند یعنی زخم‌ها بعد از بهبود گوشت اضافه می‌آورد.

3-افراد مبتلا به دیابت و بیماری‌های خود ایمنی

4-خانم‌های باردار

5-افراد مبتلا له پسوریازیس و اسکلردرمی

6-افراد دارای اختلال در انعقاد خون

7-افراد دارای عفونت‌های قارچی یا باکتریایی فعال یا زخم باز در اطراف ابروها

8-افرادی که شیمی‌ درمانی می‌شوند

9-افرادی که دچار بیماری‌های پوستی هستند

10افراد با پوست چرب

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *