تفاوت فیشیال با پاکسازی

فیشیال یک روش درمانی رایج برای داشتن پوستی سالم و درخشان است. این روش درمانی در چند مرحله و با ابزارهای متفاوت، به صورت غیر تهاجمی و به مدت 1 ساعت بسته به نوع پوست انجام می‌شود. در این یک ساعت می‌توان بسیاری از مشکلات پوستی مانند جوش‌های سرسیاه یا کومودن را از بین برد.

فیشیال در دو روش کلاسیک و تخصصی برای انواع پوست انجام می شود. فیشیال کلاسیک در 7 مرحله پاکسازی پوست، آنالیز پوست صورت، بخاردهی، لایه برداری، استخراج، ماساژ صورت و ماسک صورت انجام می شود.

1-پاکسازی پوست:

مرحله اول Facial پاکسازی است. ابتدا موهای با استفاده از یک هدبند، از روی صورت کنار می روند. سپس از پاک‌کننده‌های مناسب جنس پوست هر شخص برای پاکسازی پوست به صورت سطحی بوسیله پد پنبه‌ای یا اسفنج‌های مخصوص و دستگاه‌های شست و شوی صورت برای حذف آرایش و چربی استفاده می شود.

2-آنالیز پوست صورت:

چشم ها با یک چشم بند مخصوص بسته می شود تا به چشم ها آسیب نرسد. سپس فرد متخصص با کمک یک لامپ بزرگ نما، پوست صورت شخص را بررسی می کند.

نوع پوست شما از نظر خشک یا چرب بودن، حساس، مختلط و یا نرمال بودن بررسی می شود. وجود آکنه، جوش های سر سیاه، جوش های سر سفید، چروک های پوست، آسیب های ناشی از نور خورشید و کم آبی بدن بررسی می شود.

با توجه به این اطلاعات، روش درمان و محصولات مناسب با پوست هر شخص مشخص می شود.

3-بخاردهی:  

بخاردهی برای پاکسازی عمقی و لایه‌برداری سطحی و سم زدایی پوست انجام می‌شود، دستگاه بخار لایه نازکی از بخار گرم را به پوست صورت شما هدایت می کند. این بخار دهی پوست را نرم می کند و منافذ پوست باز می شود و برای  مراحل بعدی فیشیال آماده است، کومودون‌های سیاه و جوش‌های زیر پوستی نیز برای تخلیه آماده می‌شوند. بخاردهی آرامش خوبی نیزبرای پوست صورت فرد ایجاد می کند.

در صورتی که پوست صورت مراجع حساس باشد، امکان حذف این مرحله وجود دارد.

4-لایه برداری:

پوست با بخاردهی آماده شده است و بوسیله دستگاه‌های مخصوص لایه‌بردار و مواد ویژه( به روش مکانیکی یا شیمیایی)‌ کار لایه‌برداری انجام می شود. لایه برداری با حذف سلول‌های شاخی سطح صورت انجام می شود و پوست صورت را لطیف می‌کند. لایه بردار های مکانیکی دارای یک سطح ناهموار (میکرو مهره ها) برای از بین بردن سلولهای مرده سطح پوست می باشند

لایه بردارهای شیمیایی، از آنزیم ها و اسید ها برای سست کردن پیوند بین سلولهای مرده استفاده می کنند. لایه بردارهای شیمیایی شدت های متفاوتی دارند. لایه بردارهای قوی به عنوان یک درمان مستقل یا مرحله ای مستقل از فیشیال صورت استفاده می شوند.

5-استخراج:

امکان تخلیه کومودون‌های سیاه و جوش‌های زیر پوستی و هرگونه آلودگی نفوذ کرده به لایه‌های زیرین پوست در این مرحله وجود دارد.

لایه برداری، استخراج جوش های سر سیاه و سر سفید را آسان می کند. اما در هر صورت این مرحله ممکن است اندکی دردناک باشد و اگر این کار درست و اصولی انجام نشود باعث پاره شدن مویرگ ها و تغییر رنگ در صورت می شود.

6-ماساژ صورت:

پوست پاکسازی‌ شده در این مرحله با استفاده از مواد الاستیک مخصوص، مانند افلوراژ ها پوست ریلکس و آرام می شود. ماساژ با کرم‌ها و روغن‌ها مخصوص و مناسب صورت می‌گیرد. ماساژ خون‌رسانی را در صورت فزایش می دهد چین و چروک‌های ناشی از افزایش سن را کاهش می دهد.

7-ماسک صورت:

پوست هر فرد ماسک مناسب هر شخص برای استفاده انتخاب می شود. ماسک به مدت 10 تا 20 دقیقه بر روی پوست صورت شما باقی می ماند.

در آخر از تونر، آب‌رسان، کرم دور چشم، کرم ضدآفتاب و کرم های مرطوب کننده مغذی بر روی پوست فرد استفاده می شود.

عملیات پاکسازی مختصرتر است و در مقایسه با عمل فیشیال صورت، هزینه کمتری دارد. مراحل مختلف پاکسازی صورت عبارتند از:

1-شست وشوی کامل پوست با استفاده از پاک کننده های بدون زیان برای از بین بردن چربی و آرایش پوست

2-لایه برداری از پوست شامل استفاده از ماسک های گیاهی یا شیمیایی برای از بین بردن سلول های مرده پوست

3- بخور دادن برای باز شدن منافذ بسته پوست

4- پاکسازی پوست از جوش های سرسیاه و سایر جوش ها

به طور معمول توصیه می شود پاکسازی صورت هر ۲ یا ۳ هفته یکبار برای حفظ تازگی وسلامت پوست انجام شود.

پاکسازی پوست نسبت به بسیاری از روش های درمانی دیگر بی خطر تر و تاثیرگذارتر است.

معمولا پاکسازی پوست باعث حساسیت یا تشدید عوارض پوستی نمی شود و از محصولات در دسترس و غالبا گیاهی استفاده می شود، پس در مجموع روش مفید و مقرون به صرفه ای می باشد.

کسانی که در معرض نور مستقیم خورشید و یا آلودگی های کارخانه ای هستند ببهتر است عمل پاکسازی را در فواصل زمانی مشخص انجام دهند.

توصیه می شود عمل فیشیال هر ۱ یا ۲ ماه یک بار انجام شود و اگر از اسکراب های سنگین و ماسک های سنگین استفاده نمی کنید ، امکان یک پاکسازی سبک در پایان روز وجود دارد.

فیشیال صورت نباید به صورت مداوم و با فاصله کم انجام شود چون به مرور باعث حساسیت ، نازک شدن پوست صورت و ایجاد جوش های التهابی خواهد شد.

پیش از انجام فیشیال از استاندارد بودن مرکز درمانی و مهارت تکنسین و کیفیت محصولات مورد استفاده مرکز مورد نظر اطمینان حاصل کنید.

برای کسب نتیجه مطلوب، قبل از انجام هر کدام از روش ها با پزشک خود مشورت کنید.

همیشه از لوازم و محصولات آرایشی مناسب با پوست خود استفاده کنید و کیفیت محصول را مد نظر داشته باشید.

تا چند روز پس از فیشیال و پاکسازی های سنگین ، پوست مستعد عوارض است، پس مراقبت از پوست را بطور جدی دنبال کنید.

فیشیال صورت با مرحله مهم ماساژ پوست همراه است. ماساژ صورت موجب بهبود گردش خون و در نتیجه بهبود در بافت های پوست صورت می شود.

عمل فیشیال بین ۱ تا ۲ ساعت زمان می برد که این مدت در روش پاکسازی کمتر است.

انجام فیشیال به مراقبتهای قبلی نیاز دارد در صورتی که پاکسازی را می توان در حد یک ماسک تقویتی نیز کاهش داد.

انجام فیشیال صورت به مهارت و حرفه احتیاج دارد و باید تحت نظر پزشک متخصص  انجام شود.

روش های مختلفی برای ماساژ پوست صورت وجود دارد که هر کدام با توجه به شرایط پوست و شخص متقاضی متفاوت است.

پزشک با شناخت از شرایط پوست هر شخص و بر اساس دانش دستگاه و مواد پیشنهادی فیشیال مربوط به شخص را ارائه می دهد.

پاکسازی و فیشیال صورت نمی تواند جایگزین روش های تخصصی تر مثل لیزر و یا جراحی شود.

در صورت وجود مشکلات هورمونی و یا بیماری های ژنتیکی که بر ظاهر پوست موثرند ، درمان پایه ای را در اولویت قرار دهید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *