تاثیر میکرونیدلینگ

پوست شامل سه لایه اصلی: اپیدرم (لایه سلولی سطحی)، درم (بافت همبند عمیق) و زیر پوست (بافت زیر جلدی) است. با بالا رفتن سن، پوست شما الاستین و اسید هیالورونیک کمتری تولید می ‌کند، و در حالی که کلاژن تجزیه می ‌شود و از دست می ‌رود، منجر به نشانه ‌های برجسته پیری می ‌شود. میکرونیدلینگ می‌ تواند با خیال راحت هر 4 تا 6 هفته تکرار شود تا نتایج مورد نظر به دست آیند.

میکرونیدلینگ چه نتیجه ‌ای روی پوست دارد؟

پوست را دوباره جوان، سفت و محکم می ‌کند.

ظاهر اشکال مختلف زخم را به حداقل می ‌رساند.

آکنه و جای زخم را کاهش می ‌دهد.

بازسازی بافت را تحریک می ‌کند.

ظاهر خطوط ریز و چین و چروک معمولی را کاهش می‌ دهد.

اندازه منافذ را به حداقل می ‌رساند.

ظاهر ترک‌ های پوستی را بهبود می ‌بخشد.

تمام انواع پوست و تن پوست را بهبود می ‌بخشد.

درمان ‌های موضعی را به لایه‌ های عمیق پوست بدون نیاز به لایه برداری گسترده انجام می ‌دهد.

میکرونیدلینگ چگونه روی پوست اثر می ‌گذارد؟

بازسازی مکانیکی پوست از نفوذ میکرونیدل پزشکی، در عمق صحیح، وابسته به عارضه پوستی، برای رسیدن به درم و تحریک تولید کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک استفاده می‌ کند. این درمان با ایجاد زخم ‌های میکرو که واکنش بهبودی را در بدن تحریک می‌ کنند کار می ‌کند.

مرحله لخته شدن

التیام زخم بعد از آسیب‌ های میکرو با تشکیل لخته شروع می‌ شود تا خونریزی را متوقف کرده و زخم را ببندد و از آن محافظت کند. لخته شدن با هجوم نوتروفیل یا خنثی‌ خواه (سلول ایمنی) دنبال می ‌شود، که راه بدن برای محافظت از زخم و جلوگیری از عفونت است.

مرحله التهابی

در مرحله التهابی، ماکروفاژها و دیگر سلول های فاگوسیتیک باکتری ‌ها را می ‌کشند، بافت آسیب دیده را تخریب می ‌کنند و عوامل شیمیایی مثل هورمون رشد را آزاد می ‌کنند که فیبروبلاست ‌ها، سلول‌ های اپیتلیال و اندوتلیال را تشویق به تقسیم می‌ کنند.

مرحله تکثیر

در مرحله تکثیر، بافت ترميمي جوانه نارس حاوی شکل فیبروبلاست ‌های فعال گوشتالو هستند. فیبروبلاست ها به سرعت کلاژن نوع III فراوان تولید می ‌کنند که نقصی را که توسط زخم باز به وجود آمده است پر می‌ کنند. بافت ترميمي جوانه مثل یک موج از مرز آسیب به سمت مرکز حرکت می‌ کند.

فیبروبلاست ها کلاژن کمتری تولید می‌ کنند و ظاهر دوکی مانند ‌تر می‌ شود. آ نها شروع به تولید کلاژن نوع I قوی ‌تر می ‌کنند.

مرحله رسیده شدن

نوع III کلاژن به صورت عمده توسط نوع I جایگزین می ‌شود. کلاژنی که در اصل بی ‌نظم بود، شبکه ‌ای شده و همراه خطوط فشار هم تراز است. این مرحله می ‌تواند یک سال یا بیشتر طول بکشد.

نکته‌ های مهم بعد از میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ تکنیکی است که می ‌تواند با خیال راحت هر 4 تا 6 هفته تکرار شود؛ با این حال، در اینجا بعضی از چیزهایی که پس از اولین درمان میکرونیدلینگ انتظار می ‌رود آورده شده است:

اثر التهابی پوست بسیار کوتاه است و در عرض چند ساعت به صورت قابل توجه از قرمزی تا صورتی محو می ‌شود که ممکن است 12 تا 48 ساعت طول بکشد. قرمزی یا حساسیت احتمالا ممکن است وجود داشته باشد و تا چند روز بعد از اولین پوست انداختن ادامه دارد. تنها از دست ‌های خود برای به آرامی خشک کردن صورت استفاده کنید ولی نه زودتر از 4 ساعت پس از پوست انداختن.

توصیه می ‌شود که از داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن، Martin یا Advil استفاده نکنید چون مانع روند طبیعی التهاب بدن، که برای تغییرات پوستی شما جدی است، می ‌شود. استفاده از داروهای بدون نسخه ضد درد که ضد التهابی نیستند، تنها در صورت نیاز برای هر گونه ناراحتی توصیه می ‌شود.

خوردن آناناس تازه کمک می‌ کند تا فرایند بهبود افزایش یابد و به هر ناراحتی پوست کمک کند.

پوست انداختن ممکن است 3 تا 5 روز پس از لایه برداری یا پیلینگ شروع شود. روی پوست درمان شده را نکنید و نخارانید، بلکه به جای آن، پوست را مرطوب نگه دارید. توصیه می‌ شود که از ورزش شدید یا عرق کردن به مدت 24 ساعت به علت منافذ باز اجتناب کنید.

در صورتی که ناراحتی بیش از حد، سوزش، قرمزی یا تورم ماندگار باشد، کمپرس ‌های سرد به کاهش ناراحتی پس از پوست انداختن کمک می‌ کنند. از قرار گرفتن در معرض آفتاب حداقل به مدت 3 روز تا 10 روز اجتناب کنید.

در کمتر از 2 روز پس از فرآیند عمل میکرونیدلینگ شما می ‌توانید انتظار خشکی و پوسته پوسته شدن را به خاطر افزایش بازده سلول‌های پوست داشته باشید. این در طول این دوره است که مرطوب کننده پوست ممکن است اعمال شود، ولی هر دستورالعملی را که توسط پزشک به شما داده شده است، دنبال کنید.

استفاده از غلتک در اطراف چشم توسط پزشک شما ممکن است باعث کبودی کوچک شود که به راحتی می ‌تواند با آرایش پوشانده شود. شما می‌ توانید انتظار داشته باشید که پوست شما شروع به ریختن لایه ‌های پوستی که هفته‌ ی بعد به صورت منظم می ‌ریزد، کند، ولی این روند پوست را سریع تر به سطح می ‌رساند و این در طی این روند کوتاه است که پوست شما می ‌ریزد و خشک می‌ شود.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *